KURUMSAL

Hızla gelişen dünyamızda, hep daha ileriyi hedefleyerek, geleceğin yaşam ve yatırım alanlarını tasarlayıp marka projelerle sektöre yön vermek için daha çok çalışıyoruz..

1976 Yılında doğruluk ve dürüstlük ile çıktığımız ticaret maceramızda güvenirliği de ekleyerek 45 yıldır doğru, dürüst ve güvenilir hizmet sunarak emin adımlarla ilk günkü heves ve özverimizle ilerlemekteyiz.

Şengüller Grup, 1976 yılında beyaz eşya ile başlayan ticaret hayatına elektronik eşyayı da ekleyerek, 1994 yılındaki iletişim çağının getirdiği Mobil iletişim sektörü (cep telefonu) ile devam etmiştir. Günden güne büyüyen ve değişik iş kollarında faaliyet gösteren topluluğumuz, etkinlik alanlarına Şengüller İnşaat Sanayi Ticaret Ltd.Şti'yi katarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bilgi çağının gerektirdiği teknolojik alt yapıya sahip olan firmamız, hizmet verdiği tüm alanlarda mutlak müşteri memnuniyeti ilkesi ile çalışmaktadır.

Şengüller İnşaat 2004 yılındaki faaliyetlerine, 1979'dan beri inşaat sektöründe bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunu Mahmut Beksaç birlikteliğiyle başlamıştır. Mahmut Beksaç, Kayalar İnşaat ve Onurlar firması ardından Baltaş grubu ile şantiye şefliği, proje ve şantiyeler müdürlüğü, koordinatörlük kademelerinde çok sayıda konut, site, köşk, yalı, villa, otel, fabrika, hastane, yüksek katlı binalar yapmıştır. Bu dönemdeki faaliyetleri arasında Bayrampaşa Berec'de 100,000 m² kapalı alanlı 2 sanayi sitesi, Çorlu Velimeşe de 30.000 m² kapalı alan iplik ve iplik boya fabrikası kompleksi, sosyal tesisleri ve Bağdat caddesi Kızıltoprak'ta bulunan Florance Nightingale Hastanesi vardır.

Şengüller İnşaat, K.Çamlıca'da 1000 m²'lik villa (spor ve yardımcı tesisleri ile birlikte), Bağlarbaşı Nuh kuyusu caddesindeki Şengüller Plaza, Suadiye Cami sokakta 19 dairelik Şengül apartmanı, Dragos'ta 4 villalık site olan Serenity Village, İdealtepe de 14.600 m² olan 17 katlı Plaza v.b gibi projelerde sektördeki faaliyetlerine butik eser anlayışıyla, kaliteden ödün vermeden devam etmektedir.

Aynı zamanda çeşitli mağaza, konut, lobi, konferans salonu gibi mekanların iç mimari dekorasyonları ile peyzaj ve yüzme havuzları, tasarlanıp, projelendirilerek uygulaması da tarafımızca yapılmıştır. 

Whoops, looks like something went wrong.